• Zápis detí do MŠ na školský rok 2023/2024

• Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do Materskej školy Hruštín na školský rok 2023/2024 sa podávajú v termíne  od 02.mája 2023 do 12.mája 2023

Podávanie žiadostí bude prebiehať za určitých podmienok:
            - deti, ktoré už navštevujú MŠ,  žiadosť na ďalší rok nepotrebujú

-  žiadosť je potrebné si stiahnuť z webovej stránky MŠ mshrustin.edupage.org

-  sú potrebné  tlačivá: žiadosť + informácie o dieťati, potvrdenie od všeobecného lekára, vyhlásenie pre jeden podpis (súhlas s tým, že rozhodnutie prijme jeden rodič-nebudem posielať obidvom, ktorí žijú na jednej adrese)

-  žiadosť musia podať aj rodičia, ktorí ju už mali minulý rok

-  na žiadosti musí byť podpis oboch zákonných zástupcov

- v stanovenom termíne podpísanú žiadosť doručiť do MŠ (vložiť do poštovej schránky pri MŠ, odovzdať učiteľkám na triede)

- rozhodnutie o neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie budú doručené poštou.

- rozhodnutia o prijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si rodičia prídu prevziať osobne do MŠ        27.06.2023 od 15:30 – 16:30 hod. (priestory jedálne).

Pri podaní žiadosti sa vyžaduje:

potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa,

- vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, ak ide o odklad povinnej školskej dochádzky a o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

- odporúčanie všeobecného lekára pre deti a dorast, pokiaľ ide o dieťa so ŠVVP, či odporúčajú prijatie tohto dieťaťa  - do „bežnej“ materskej školy alebo

- do materskej školy pre deti so ŠVVP.

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti:
             ktoré dovŕšia 5 rokov a musia absolvovať povinné predprimárne vzdelávanie,
            - ktoré nedovŕšia 5 rokov a zákonný zástupca bude žiadať o skoré začlenenie na povinné predprimárne vzdelávanie (tu je potrebná aj žiadosť o skoré začlenenie)
            - ktoré dovŕšia vek 4 roky,
            - ktoré dovŕšia vek 3 roky,
            - ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienku, cumeľ, samostatne sa naje lyžicou, používa WC, oblečie si základné časti odevu, obuje sa).

Riaditeľka MŠ rozhodne do 30. júna 2023 o prijatí/neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie, ak má k dispozícii všetky podklady pre rozhodnutie, inak rozhodne o prijatí na adaptačný pobyt.

• DEŇ ZEME

• 22.4. (zajtra) má naša ZEM sviatok, tak sme využili pekné počasie a hor sa na čerstvý vzduch s cieľom urobiť pre ňu niečo pekné. Zobrali sme hrabličky, metly, igelitové vrecká a dali sa do upratovania. Pozbierané odpadky na dvore MŠ, vyčistené parkovisko od lístia a konárikov, najstarší kamaráti sa dokonca vybrali pozbierať odpadky do vzdialenejších miest (Baraniarky). Určite sa nikomu nepáči v prírode to, čo do nej nepatrí, a budeme sa snažiť o to, aby nemusela byť naša Zem vďaka nám smutná.

• VESMÍR OČAMI DETÍ

• Keďže mesiac apríl je zasvätený našej ZEMI, lesom a vesmíru, aj naši škôlkari sa zapojili nielen do poznávania tajov sveta, upratovania nášho okolia ale i do výtvarnej súťaže, ktorej hlavnou témou bol VESMÍR. Súťaž organizovala Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove a Oravské kultúrne stredisko v DK. Z poslaných prác sa nám na krásnych víťazných miestach umiestnili tri:

- hlavná cena+priamy postup:  Maťko Dirga
            - špeciálna cena poroty:           Peťko Socha a Klárika Kinierová.

Tešíme sa spolu s výhercami :)

Výstavu prác si môžete pozrieť od 28.4.2023 do 30.5.2023 v Dome kultúry NO, v priestoroch knižnice.

• Zber elektroodpadu

• Pri príležitosti DŇA ZEME sa spolu so ZŠ zapájame do zberu starých a nepotrebných elektrospotrebičov.
            Nepotrebný elektroodpad môžete priniesť do ZŠ Zamost, alebo k nám do MŠ.

Čo môžete priniesť:

- použité batérie,
            - telefóny,
            - elektrické hračky,
            - kalkulačky,
            - klávesnice, notebooky, myšky, slúchadlá,
            - rádia.

Pre tento odpad budú pripravené nádoby pri hlavných vchodoch.

Zber prebieha do konca apríla.

• ENVIRÁČIK - Ochranárik

• Naša MŠ sa zapojila do enviromentálnej  výtvarnej súťaže Enviráčik - Ochranárik, kde témou pre deti materských škôl bolo nakresliť obľúbené zvieratko. Súťaž organizovalo CVČ Maják v Námestove a z našej MŠ bolo zaslaných 24 prác.

Tešíme sa, pretože dve práce boli výherné:

- v kategórii 5-6- ročných detí: Miriamka Hurtalová

- cena poroty:                           Ferko Slameník.

Víťazom blahoželáme a veríme, že všetkým malým maliarov ostane ten umelecký duch :)