• Beseda s ujom lesníkom

• O tom, čo všetko sa skrýva v našich lesoch a o starostlivosti o les   sme si porozprávali a zopakovali s ujom Ľubom - lesníkom. Teraz už  budeme vedieť, že zo srnca nikdy nevyrastie jeleň, aký je rozdiel medzi parohami a rohami a hlavne ako sa máme správať v lese. Ďakujeme veľmi aj za ukážku niektorých trofejí a za malé prekvapenie v podobe magnetky a balónikov :)

• HOKI POKI u nás na návšteve

• Po dlhom období nás opäť navštívili títo naši kamaráti.. Hoki a Poki. A keďže sa ešte stále nájde niekto, kto nemá úctu k vzácnemu chlebíku, previedli nás úmornou cestou od zrnka k chutnému chlebíku. Každý už určite pozná podrobný postup vzniku tohto chutného pečiva. A keďže tá cesta vzniku je úmorná a ťažká, budeme mať úctu k chlebíku a nebudeme ho len tak pohadzovať a plytvať ním..

• Sanitka v MŠ

• Tento týždeň sme zakončili pekným dňom, ktorý nám určite zanechal nielen silný zážitok, ale i mnoho nových vedomostí. Navštívila nás záchranná zdravotná služba, vďaka ktorej sme mali možnosť vidieť sanitku nielen zvonka, ale i zvnútra s celým vybavením. Ujo záchranár nám dopodrobna poukazoval všetky dôležité veci, ktoré sú potrebné pre záchranu života. Napokon sa škôlkári mohli previezť, ba dokonca pustiť sirénu :)

Ďakujeme za tento zážitkový deň ujovi záchranárovi Matejovi a záchrannej zdravotnej službe BA.

• Dovidenia milá škôlka....

• Aj týmito slovami z peknej piesne sa s nami a s našou materskou školou rozlúčili naši najstarší škôlkári, ktorých už od septembra čaká škola. Pekným programom, ktorý s nimi pripravili pani učiteľky ukázali, čo všetko už vedia.

Po takomto výkone každý dostal osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelania a malé prekvapenie,ktoré veríme, že ich potešilo a plne ho využijú počas svojich školských povinností. Napokon si všetci pomaškrtili na sladkej torte :)

Prajeme vám milí naši škôlkári, aby škola bola pre vás hračkou a  aby vás tešili nové vedomostí a kamarátstva.

• Milí OTECKOVIA

• Ten náš tato najlepší je, môžu nám ho závidieť.
            Život vždy s ním zábavný je, rozveseliť hneď nás vie.
            Dnes mu chceme za to veľkú vďaku vyjadriť.
            Že je taký super tato, netromfne ho veru nik!

• Moje malé zvieratko

• Zapojili sme sa do výtvarnej súťaže, ktroú organizovalo CVČ Maják v Námestove. Deti mali kresliť svoje najobľúbenejšie zvieratko.. a máme aj víťazov :)

Tešíme sa

• Malí rezbári

• Naši malí škôlkári sa vybrali na vychádzku, kde chceli poznávať ulice Zamostu. A mali to šťastie, že ich do svojej dielne pozval sám ujo rezbár .. v obci známy ujo Šeliga :)

Deti si pozreli krásne diela z dreva a vyskúšali si aj , aké je ťažké niečo také krásne vytvoriť kladivom a dlátom.

Ďakujeme veľmi ujovi Šeligovi za taký krásny zážitok

• Divadelníci zo ZŠ

• Milé divadelné prekvapenie pre nás pripravila trieda štvrtákov pod vedením p.uč. Poljakovej. Veselé divadelné prevedenie príbehov nezbedného dievčatka s menom Pipi dlhá pančucha vyčarili na tváričkách škôlkárov úsmev a potešenie. Pipi v rýchlosti navštívila školu a cirkus, kde si stihla nájsť kamarátov a naučiť sa aj niečo nové.

Ďakujeme kamarátom zo školy za krásne spestrenie dňa a tešíme sa aj na budúce :)

• Cesta ,,Rozprávkovým vláčikom"

• Najkrajšie cestovanie je cestovanie rozprávkou...a keď je ešte k tomu vláčikom a autobusom :)
            Takto sa na výlet vybrali naši najstarší kamaráti, ktroých na tejto ceste v Oravskej Lesnej čakal nielen rozprávkový vláčik, ale i iné prekvapenia. Stretnutie s rozprávkou o medovníkovom domčeku, pozorovanie pávov, maškrtenie na čerstvom vzduchu,... Veríme, že deti mali krásny deň nezabudnuteľných zážitkov :)

• MDD

• ,,Čože sa to vonku deje? Radosť a smiech v očiach detí..
            Slniečko sa na ne smeje, pozdrav deťom vôkol letí..."

Aj keď to ráno s počasím nevyzeralo sľubne, predsa sa napokon vyčasilo a naši škôlkari mohli osláviť svoj deň na čerstvom vzduchu. Zmerali si sily a zdatnosť v rôznych športových aktivitách, zahrali sa pohybové hry  a zatancovali v rytme veselých detských pesničiek. Napokon si mohli oddýchnuť na slniečku a pomaškrtiť na sladkej zmrzline, za ktorú sa platilo najkrajšou menou : ,,Zmrzlinka za úsmev :) "

Veríme, že si deti deň užili a potešili ich aj malé prekvapenia.

Balíček so sladkosťami bola pozornosť od pána starostu a obce, malý balíček bol v rámci obeda (tzn.kto nebol na obede balíček nedostal).