• ŠARKANIÁDA

• Z papiera má telíčko,
               pohladím ho máličko.
            Na šnúrke si lieta v mrakoch,
               vidíš ho aj v panelákoch.
            Mašličky má farebné,
               žlté, modré, červené...

V piatok bol posledný deň, kedy naši škôlkári mohli doniesť doma vytvoreného šarkana. Tešíme sa, pretože máme krásne vyzdobené šatne a veríme, že ste doma strávili príjemne čas s drobcami pri tejto nápaditej tvorbe. Krásne ste upustili svoju fantáziu a využili naozaj všetko, čo ste mali k dispozícii. Pochvala pre všetkých šikovníkov a pravdaže rodičov, ktorí sa na to s drobcami podujali :)

Prajem príjemné prezeranie :)

• JABLKOVÝ RECEPTÁRIK

• Úroda na jabĺčka bola tohto roku bohatá a určite každá dobrá gazdinká vie, čo sa z nich dá vyčarovať.

Vyhlasujeme akciu ,,Jablkový receptárik", z ktorého budete potom môcť čerpať nové inšpirácie na jablkové dobroty :)
            (nezabudnite splniť všetky úlohy)

• Nový kamarát

• Od dnešného dňa máme v MŠ nového kamaráta, ktorý ale nie je škôlkárom ako naši drobci. Je ním suchozemská korytnačka leopardia :)

Môžete ju navštíviť v priestoroch pri riaditeľni.

Prosím len o dodržiavanie prísnych pravidiel:

NEDOTÝKAŤ SA  AKVÁRIA, ANI STOLA!   (Nech nemá z nás šoky a stresy)

Verím, že bude potešením pre deti, s ktorými si tak obohatíme aj  enviromentálnu výchovu.

• Vitamínové bomby

• V mesiaci október sa všetko točí okolo záhrad a zberu úrody. Preto sme sa aj my venovali téme ,,Zelenina a ovocie", kde sa okrem hry na ZELOVOC potešili deti aj ovocným šalátom a chutnému jablkovému koláčiku, ktorému neodolal ani jeden škôlkár :)

• Milión detí sa modlí ruženec

• Aj tento rok sme sa zapojili do tejto krásnej akcie. Modlitba je pre dieťa ťažká, pretože ju musí vedieť precítiť a donútiť sa k nej. Ale spolu s kamarátmi a s vedomím, že je to pre iných kamarátov, ktorí to potrebujú to išlo s krásnym pokojom a precítením. Najstarší škôlkári sa zapojili do modlenia ruženca, s mladšími sme si porozprávali o modlitbe. Aj jednoduchým detským spôsobom sa dá rozpávať s Bohom, či s anjelom...poďakovať za krásny prežitý deň, za ľudí okolo, starkých, ktorí s nami trávia čas, za kamarátov, za hračky, dobré jedlo...za mier. Pre mnohých jednoduché, bežné veci, ktoré si ale človek začne vážiť, keď o ne príde.

• Môj šarkan

• Mesiac október je spojený s veterným počasím a tým aj s poletujúcimi šarkanmi. A aby sme si spestrili šatne našej materskej školy, vyhlasujeme akciu s názvom ,,Môj šarkan".

Keď budete mať čas, zozbierajte rôzne materiály, ktoré doma nájdete a so svojim malým škôlkárom sa troška realizujte...vytvorte nejakého šarkana.
            Vôbec nemusí lietať, stačí že ho dopravíte do škôlky :)

Akcia končí 28.10.2022

Prajeme peknú zábavu :)

• Jesenné šantenie a upratovanie

• Konečne sa nám počasie umúdrilo a môžeme sa tešiť z krásneho babieho leta. Nielen slnečné lúče, ale i  svieži vzduch a farebnosť listov nás vylákala von. K tomuto ročnému obdobiu patrí neodmysliteľne šantenie vo vetre, ale i upratovanie a prípravy na zimu. Tak sme aj my využili tieto dni a vybrali sa o preteky s vetrom.

A keďže v jeseni upratoval lístie aj deduško Večerníček, zobrali sme do rúk náradie a hor sa do práce :)